Bebek Arabası Seçimi – Bugaboo CamelonBugaboo’nun en sevilen modellerinden biri olan Cameleon! Yıllardır bebek arabası dünyasında liste başında olduğunu bir yerde okumuştum.Bu kadar çok aile tarafından tercih edilmesinin sebebi fonksiyonel tasarımı ve dayanıklı olmasıymış.Yağmurda, çamurda, karda ya da sahilde rahatlıkla sürülebiliyor. Bu arabayı alırken cameleon ile buffalo serisi arasında gidip gelmiştim.Aralarındaki fark buffalo ön ve arka tekerleklerinin hepsi büyük,cameleonun ise arka tekerlekleri büyük ,ön tekerleği ufaktı..
Satış temsilcisi arkadaşın yönlendirmesi buffalo daha çok engebeli yollar ve arazilerde kullanımın rahat olduğunu,ancak cameleon İstanbul’da engebeli yollarda rahat edebileceğimi ve bizim ihtiyacımızı karşılayacağını belirtmişti.Malum İstanbul gibi bir yerde yolların bu kadar bozuk olması ve bebeğinizin konforu için tüm detayları düşünmeniz gerekiyor.Doğumdan itibaren,yaklaşık 4 yaşına kadar kullanabileceğiniz bu arabayı gözünüz kapalı alabilirsiniz☺Sokakta hamile anneler memnunmusunuz diye bazen yolumu çevirip soruyor..Satış temsilcisi olsam bu kadar öneririp özelliklerini anlatırdım heralde🙈Biz gezmeyi seven bir anne oğuluz bu sebeple Tuğhan’ın doğumundan itibaren portbebesi benim kurtarıcım oldu! Bİraz oturmaya başlayınca bir diğer büyük oturma aparatı ile değiştirdim.3 kademeli bir tentesi olduğu için üzerini uyuduğunda tamamı kapanıyor diyebilirim.Yağmurlu havalarda da naylon yağmurluğu ile tamamen korunaklı bir şekilde bebişiniz üşümeden saatlerce gezebilirsiniz bile☺👍🏻Sahilde tersten arabayı sürerseniz kumda hiç zorlanmıyorsunuz!ilk denediğimde bunu çok şaşırmıştım..Sepetinin büyüklüğü ise bir kabin boy valiz kadar 🙈 Bunu bebişiniz doğup,dışarıya bir dünya eşya ile çıktığınzda neden bu kadar önemli olduğunu anlayacaksınız.Benim hayatımı çok kolaylaştırdı.Hep kolaylıklarından değil tabi dezavantajından bahsetmek isterim.Her anne için değişmekle birlikte olsa da araca yerleştirirken 2 parçada kapanması çoğu zaman zorlayıcı olabiliyor! Buna rağmen yine aynı tercihi yapardım.. Tuğhan’ı gönül rahatlığı ile tüm gün dışarıda gezdirip,uyutabiliyorum..

Bütçeniz doğrultusunda şiddetle almanızı öneririm..

Şİmdiden bol gezmeli günler dilerim🤗

Tuğçe Pulluk

Ağırlık 9,6 kg
Taşıma kapasitesi 17 kg

Ufak bir not:Bebeğiniz biraz büyüyünce uzun süre kullanmayacağınız zamanlarda ya da tatilleriniz için bir baston almanızda fayda olabilir.Ben Maclaren Techno XT aldım.Ama yinede ağırlıkla Bugoboo’yu kullanıyorum.