Bodrum da Bebekle Gidilebilecek Plajlar

Nasıl anlatsam nerden başlasam Bodrum Bodrum…..

Durucuğu aniden sokan bir eklembacaklı türü (adını boşverin) sebebiyle erken bitirmek zorunda kaldığımız, güzel başlayan Duru nun aşırı eğlendiği Bodrum tatilimizden sizler için gittiğimiz yerleri kaydettim. Zira son zamanlarda çok karşılaşıyormuş bu tarz olaylarla bu sebeple kaldığınız yerin iyi ilaçlanmış olduğundan emin olun öncelikle…  (Hatta tekrar ilaçlatın içiniz rahat etsin)

Yolu çocukla Bodrum’a düşenler için mini beach rehberim buyrun 👍

1-Yalıkavak, Dodo Beach

 

Çocukla en rahat ettiğim plaj burasıydı, çok kalabalık olmuyor, kum alanı, kocaman yeşil çim alanı ve ağaçların gölgelediği hamakları var.

Giriş ücreti kişibaşı 125 tl içerde harcanıyor bu ücret. Yemekleri iyi, menüsü çeşitli.

2-Bitez Yalısı, Okaliptus

Bitez sahilinde yan yana mekanlar mevcut denizin ilk girişi biraz taşlı gerisi kum.

Okaliptusta kişi başı 40tl içerde yeme içmede harcanıyor bu ücret.

3-Aspat Koyu

Doğasına hayran kalacağınız çarşaf misali dingin suyunu izlerken dinlendiğinizi hissedebileceğiniz bir yer. Deniz’in girişi biraz taşlı ve bir tane salaş tesis var menüsünde de sadece tost ve hamburger bulabilirsiniz. Doğanın güzelliği ile doyacağınız Bodrum un sakin bir koyuna gitmek isterseniz buraya da uğrayın.

Giriş ücreti kişibaşı 30 tl yanında bir içecek ikramı var.

4- Akyarlar , Meteor Beach

Meteor çukuru denilen koyda sakin ve sığ denizi çocuklar için uygun. Plaj büyük olmasına rağmen burası her gittimize kalabalıktı. Bebekle rahat bir köşede oturmak isterseniz erken gitmenizde fayda var.

Giriş ücreti kişibaşı 15 tl. İskele isterseniz 30 tl. İki tane restorantı, gözleme ve pizza çeşitleriyle menüsü zengin. Çocuklar için içerde oyun parkı da mevcut.

5-Karaincir , Meteor2 Beach

Karaincir de Bodrum un çarşaf e kumlu denizini görebileceğiniz Yanyana mekanların olduğu bir koy. Meteor2 nin çim alanı da olduğu için bebekle ve pusetle gidiyorsanız size öneririm.

Giriş 25 tl ve içerde yeme içmede harcayabiliyorsunuz  limitinizi. Günlük ev yemeği menüsü de çıkıyor, gözleme ve mantısı lezzetli.

Meğerse bu foto da Duru nun  Bodrumdaki son gününden miş😊

Burada çok fazla fotoğraf çekemedim ilerleyen günlerde çekerim diye düşünmüştüm.

Akşamları için bebekle Yalıkavak Marina, Turgutreis Liman, Akyarlar çarşı, Gümüşlük gibi yerlerde yürüyüş yapılabilir. Bodrum merkezi öneremicem aşırı kalabalıkta puseti itmek zorlayıcı bide araç trafiği çok sıkıcı.

Kendinizi de unutmayın, lokma yemeden ve Gümüşlükte gün batımını izlemeden dönmeyin.

Umarım yazım sizlere mini bir rehber olmuştur. İyi tatiller diliyorum😘o