Bir Tatlı Huzur Almaya Geldik – Bebekle Sapanca

İstanbul’a yakın destinasyonlardan biri Sapanca… Şehrin kalabalığından sıkıldığınız an kendinizi yeşillik, doğa, kuş seslerinin arasına atmak isterseniz günübirlik bile kaçılabilecek sevdiğimiz yerlerden…

Güral Sapanca da Duru doğmadan önce iki kez kalmıştık, dinlenmek için iyi bir adres. Geçen yıl Duru 2 aylık minnak bir bebekken de kaldık. Duru’nun ilk tatili burada oldu 🙂 Temiz havada pusetinde uyur emer bir daha uyurdu o dönemler. Biz canlı müzik keyfi yaparken pusetinde oda müzik dinleyerek uyumuştu. Beklediğimizden çok daha kolay ve güzel geçen bir tatildi.

 

 

 

Bu kalışımız biraz daha farklıydı Duru 14 aylık paytak paytak yürüyen bir kuzu her yeri karıştırıyor koşturuyor. -aaaa otel de mini clup mu varmış hadi bakalım otelin  daha önce girmediğimiz yerlerine biz de hoşgeldik:) Yemekler nasıl  Duru ya uygun bir şeyler var mı?… Bu açıdan bakınca da rahat ettiğimiz bir yer oldu NG Sapanca.

Mini Clup da genel olarak her yaştaki bebek ve çocuk için oyuncaklar, yapılabilecek etkinlikler mevcut. Duru da kendine göre bir şeyler buldu tabiiki 🙂

Mini Clup ve dinlenme alanının hemen yanında bir park var siz  kahvelerinizi içerken buradaki parkta oynayan çocuğunuzu da izleyebilirsiniz.

Yemek konusunda da hiç sıkıntı yaşamadık açık büfedeki çeşitlerden bebeklere uygun bir şeyler de bulmak kolaydı. Bir sabah omlet diğer sabah yulaf lapası akşamları balık verdim ben Duruya.

Bahçede özgürce koşabilecekleri çim alanlar, parklar, basket sahası ve yazın açılan aqua parklı havuzları da var. Orman kısmında uzun bir yürüyüş parkuru da yapılmış.

Spa alanınında 14 yaş altı alınamıyor malasef fakat aynı katta kapalı havuzlar var çocuklarla orada da vakit geçirilebilir.

Genel olarak bebekle veya çocukla çok uzun yol yapmadan bir iki günlük kısa bir tatil yapalım derseniz rahatlıkla önerebileceğim yerler arasında NG Sapanca

Hilal Dabakoğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir