Sonbaharda Bebekle Bodruma Gidilir mi ?

Ekimde de yaz tatili olur mu demeyin.. Oluyomuş meğer 🙂 üst üste gelen bisürü şey olunca yaz aylarını İstanbul’da geçirdik.. Ancak Ekim ayında Marmaris’te arkadaşımızın nişanı vardı katılmamız gereken.. O kadar yıl gitmişken acaba dedik Bodrum’a geçsek mi? Hava nasıl olur? Nisa hasta olur mu? Denize girebilir miyiz? soru işaretleri varken kafamızda.. Hiçbirşey yapamasak da kafamızı dinleriz dedik bikaç gün.. 

Nasıl anlatsam ? Nerden başlasam ? Mmmmm.. Bodrum Bodrum.. 

Geçen sene Güvercinlik’te Titanic Otele gitmiştik ve denizine hayran kalmıştık resmen.

(Geçen yaz yaptığımız tatili hatırlamak isterseniz eğer tık tıkk http://4momformoms.net/bebekle-hayat/bebekle-tatil/minik-kurabiye-tatilde%F0%9F%8E%88/

Bu sene de hemen Titanic Otel’in yanında yer alan Lujo Otel’i tercih ettik.( Otel Mayıs 2018 te açılmış.) Swipup yani balkonunda ısıtmalı havuzu bulunan bir oda tercih ettik.(iyi ki de öyle yapmışız Nisa çok keyif aldı.)

Nisa’nın 4 köpek dişi aynı anda patlayınca yemek açısından sıkıntılı bir dönemdeydik. Yediği şeyler standart (hipp sütlaç,omlet,çubuk kraker,hipp mısır patlağı,simit,ekmek,muz, patates kızartması ve ayran) malesef yemek döngümüz abur cubur üzerine kurulu idi. Her diş döneminde yaptığım gibi yine üstüne gitmedim. Günlük rutinimiz uyanınca Nisa’nın hipp sütlaç yemesi üzerine kahvaltıya gidiş. (kahvaltıda omlet simit o da yerse tabi ) Her sabah patates kızartması yiyerek enerji depolayan  kahramanımız soluğu denizde alıyordu.

Şansımıza suyun sıcaklığı gayet güzeldi. (Temmuz ayında Çeşme’de denize girerken üşeyen ben Ekim ayında Bodrum’da gayet rahat bir şekilde girebildim.) Bunda Güvercinlik koyunun epey etkisi var aynı tarihlerde Gündoğan’da olan bir arkadaşım denize giremedi çünkü🙈 

Deniz-kum-güneş 3lüsüne doyduktan sonra e öğle uyku vakti de yaklaşınca odaya çıkıp biraz da odada havuza girip yorulunca uzuunca bir öğle uykusu uyudu Nisa. Biz de tatilin anne baba saati kısmına geçiyorduk. 

Akşamları da yemekten sonra otel içerisinde bulunan Kijo Cluba gidip oyun oynadık, mini discoda dansettik, legolar yaptık derken tatil Nisa’ya yaradı. 

Tatil her mevsimde güzel ancak sonbaharda Bodrum da ayrı bir güzelmiş bunu da görmüş olduk.Okulların açılmış olması ve artık yaz mevsiminin bitmesi dolayısı ile otelde Türk’e rastlamadık diyebilirim. Zaten otelin doluluk oranı da yaz ayları gibi yoğun da değildi. Hem tatil hem kafa dinleme tam da istediğimiz oldu. İyi ki de gitmişiz.

Son olarak otelle ilgili bilgi verecek olur isem; tercihini 5yıldızlı otelden yana kullanacak olan aileler bebek/çocuk için herşey düşünülmüş. Bebekli misafir olunca odanıza park yatak ve bebek bakım seti gönderiyorlar. Şampuan,lif,vücut losyonu,tarak,bornoz taşımanıza gerek yok. 

Kijo Clup ise epey genişçe bir alan.. 3 katlı dilerseniz çocuğunuzu bırakıp gidebiliyorsunuz. Dilerseniz ebeveyn ile de oynamak mümkün. Kijo Club a giren tüm çocukları hediyeyle karşılıyorlar. (Çanta,tshirt ve şapka)Yaş grubuna göre ayrılmış odalar. İçerisinde her daim açık büfe restoran.. Lego alanı, resim odası,müzik odası,bilim odası,açık alanda park,kapalı oyun alanı,playstation odası,mini discc jetonlu oyuncaklar derken çocuk ile aklınıza gelebilcek herşey mevcut. 

Bir sonraki maceramızda görüşmek üzere.

Sevgiler🎈

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir