Bebekleri Kıyaslamak

Senin çocuğun benim çocuğum vah efendim 🙂 hiç önemli değil biliyomusunuz yani ben eğer sağlık sorunu yok ise hiç dişi çıkmayan, yürümeyen, konuşmayan, alkış yapmayan ya da yemek yemeyen bir çocuk görmedim. Er ya da geç yapacaklar bunları değil mi ama ? biri diğerinden 2-3 ay erken yaptığında daha zeki olmuyor. Nasıl bizler farklıysak onlarda farklılar. benim sesim güzeldir senin çizimin kimisi güzel yemek yapar kimisi sporda başarılıdır. bu yüzden herseyin başı sağlık demek istiyorum.
Ama malesef daha hamileyken başlıyor bizim kıyaslama maratonu.. bulantım var diyorsan baska bir hamileye emin ol söylediğin kişinin daha çok bulantısı olmustur.. sezeryan diyosan şöyle bir bakıs atar sana ben normal dogurdum hemde cok kolay oldu şöyle diye anlatmaya baslar. ( kimse kimseyi kandırmasın normal dogumun ne kadar zor oldugunu hepimiz biliyoruz elbette.bunu 42 hafta bekleyip mecburi sezeryan dogum yapmıs biri olarak söylüyorum. ee ne de olsa yiğidi öldür hakkını yeme 😜)
tabi ki de asıl tantana doğumdan sonra başlıyor. çünkü kıyaslanacak o kadar çok şey var ki. bebeklerim doğum kilosundan boyuna, memeyi tutmasından emziğe, gaz sancısı,uyku düzeni derken lohusalık döneminiz herkesin herseye yorum yapmasıyla çığrından çıkılmaz bir hal alıyor. ama tabi bitmiyor asla bu yorumlar..
bebekler biraz hareketlenince emekliyor mu? kac aylık emekledi? yürümeye başladı mı? kaç aylık yürüdü ? hele ek gıda tam bir ızdırap.. yemiyor muuuu 😳 benim ki herşeyi yiyor bla bla..
Dünyanın en gereksiz muhabbeti herkesin çevresinde var.. son derece rahatsız olduğum ama insanların sormaktan konusmaktan hiç bir zaman sıkılmadığı bir konu ‘annelik’
kişisel hesabımda kızımın komik yaramaz hallerini paylaşmaktan çok keyif alıyorum. ve bunları izleyip gülen yorum yapan onlarca arkadaşım var. sürekli girip bakıyorum Hazal yeni bişey koymus mu, senin kız erkek olacakmış, yaramaz kızz vs diye 😂 ama koyduğum videodan sonra aaa yemedi mi ? aaa yürümüyor mu ? hmm sizin ki de erken emeklemiş,ay videomu izletiyosun ?yanlız yastıkla uyutma çocuğu, ince giydirmişsin hasta olmasın, konuşmaya başlamadı mı hala diyen birsürü mesaj da alıyorım ben de herkes gibi 🙂 çünkü bazıları alenen kıyaslamıyo gibi görünmeye çalışsa da içten içe durmadan takip ediyor.
bu konuya çok taktım bir dönem.. 10 aylıkken Nisa’nın bronşit olup hastanede 4 gün yattığı dönemden sonra “gerçek” anlamda kimin beni ve kızımı neden sürekli izlediğini görmüş oldum. Dost kötü günde belli olurmuş derler ya öyle de oldu valla.
Şimdi demem o ki bebeklerinizi kıyaslamayın. Onlar farklı bireyler iyi terbiyeli ve ahlaklı bir insan olmayı öğretin ve sevgiyle büyütün yeter.

benim çocuğumun ne zaman emeklediği yürüdüğü kaç dişi olduğu ne yediği ne giydiği ne içtiği kimseyi ilgilendirmez eee ne demişler herkesin hayatına kimse karışamaz😝

bir sonraki postta görüşmek üzeree🎈
sevgiyle kalın🌸