Çalışma Hayatında Süt Sağmak

Çalışan anneler işe başladınız diye süt vermeyi kesmek zorunda değilsiniz!Evet bebekleriniz emerken salgıladıgı duygularla aynı olmadığı çok tartışılsada bebeğiniz minimum 1 yaşına gelene kadar süt sağmaktan vazgeçmeyin🙏🏻 İş yoğunluğu,gününün bölünmesi ve o ses hiç hoş olmasada anneyiz biz💪🏻
Ben çalışan bir anne olarak yılmadan istikrarlı bir şekilde Tuğhan 14 aya gelene kadar sağdım.Tuğhan 14 aylık olunca kendi biberonla içmek istemediği için sağmayı bırakıp işe giderken sabahları ve iş dönüşlerinde bir düzen oluşturarak hala emzirmeye devam ediyorum .Bu mucizevi duygu paylaşımını bırakmak istemedim.Erken bırakan annelere de saygım sonsuz🙏🏻Sanırım çalıştığım için ekstra daha çok bu konuya önem veriyorum.Aramızdaki o bağın kopmamasını istiyorum ☺2 yaşına yaklaşmadan yavas yavas azaltarak kesmeyi planlıyorum.

Gelelim çalışan annelere süt pompası önerime..Hamileyken bende sizin şuan yaptığınız gibi bloglarda süt pompası yorumlarını okudum. En sonunda yakın bir arkadaşımın önerisi ile medelanın “medela swing elektrikli süt pompa”sını aldım. Anne adaylarına kesinlikle önerim👍🏻 Eğer çalıştığınız ofiste bir süt odası da varsa şanslısınız☺ İş yerim anneler için tüm konforu,mahremiyeti düşünerek harika bir süt odası düzenlemiş.Maalesef her kurum bu bakış açısında değil süt odaları bir lüks değil ihtiyaç olduğunu umarım en yakın zamanda anlayacaklar! Bir çok anne hijyen olmayan ortamlarda sütünü sağmak durumunda kalıyor 😔

Medelanın makinamın detaylarını aşağıda paylaşıyorum.
🍼 Uyarı ve Masaj özeliği sayesinde anne göğsüne uyarı yaparak süt üretimini artırmaktadır.
🍼Swing Göğüs Pompası süt sağımı sırasında pompa emilimi bebeğin emme ritmiyle aynıdır. Bu durum annede ağrısız bir sağıma olanak sağlar.
🍼Ara sıra veya sıksık yapılan sağım için uygun olup uzun vadede süt üretimini desteklemektedir.
🍼Annelere uygun hızlı ve bir o kadar da yumuşak sağım. Sorunsuz bir pompa ve kullanımı kolay olup serbest ve aktif hale getirir.
🍼Taşıma kolay ve pratik.

🍼 Çift fazlı sağım özelliği ile ilk önce anne göğsüne masaj yaparak anne göğsünü uyarır. Böylece süt üretimini destekler ve ileriye yönelik süt artışı sağlar. Masaj evresi takiben sağım evresinde yumuşak silikon huni ve ayarlanabilir vakum seviyesi anneye ağrısız bir sağım sağlar.
🍼Yüksek vakum gücü ile kısa sürede annenin göğsünü boşaltmasına olanak sağlar.

Unutma sevgili anne sen bebeğinin kahramanısın her ortamda her şartta vazgeçmemen dileğiyle 💪🏻💪🏻
Bol sütlü günler dilerim🍼

Tuğçe Pulluk
#4momtugce

NOT: Pek sağdığımız sütleri nasıl mı saklamalıyız ? Tıkla öğren 🙂