Anne Gözüyle-Emzirmeyi Kolaylaştıran Ürünler

Bu yazımda size emzirmeye başlarken ve devam sürecinde hayatımı kolaylaştıran ürünlerden bahsetmek istiyorum.

Özellikle emzirmenin ilk dönemlerinde bebeğin meme ucunu kavrayamaması ve göğüs ucu yaraları sorunları ile karşılaşılabiliyor. Bunları en aza indirgeyecek ürünleri hastane çantanıza atmayı unutmayın.

1- Lansinosh Göğüsucu kremi

Ben hamileliğimin 7. Ayından itibaren günde bir kez kullanmaya başladım. Doğumdan sonra da çatlak oluşmaması için kullanılabilir, bebek emerken silmenize gerek yok.

2- Lansinosh Göğüs Ucu Çıkarıcı Pompa

Özellikle ilk dönemlerde emzirme öncesi göğüsucunu çekip hazırlıyorsunuz sonrasında bebeğin kavraması daha kolay oluyor. Benim göğüs uçlarım fizyolojik olarak biraz düz olduğu için en büyük kurtarıcım bu ürün oldu. İlk dönemlerde yanımdan hiç ayırmadım, zaman geçtikçe ve bebek emdikçe kullanmaya gerek kalmadı.

 

3- Avent Göğüs Kalkanları

İlk dönemdeki göğüs ucu çatlaklarının geçmesine yardımcı göğüs ucuna baskı olmayınca hava almasını ve daha hızlı iyileşmesini sağlıyor.

4-Lansinosh Göğüs Pedi

Dokusu ve yumuşaklığından dolayı bu markayı öneriyorum. İlk dönemlerde kullanmadan dışarı çıkmayın.

5-Karbonat

Hastane odasından itibaren kullanmaya başladım karbonatı… Tüm bu ürünlerin hijyenini de karbonatlı su ile sağladım. Göğüs ucu temizliğinde de bebeğin ağzında pamukçuk oluşmaması için kullanabilirsiniz.

6- Süt sağma makinası ve süt saklama poşetleri

7-Emzirme Önlüğü

Bol sütlü günler dilerim🤗

Hilal Dabakoğlu