Göğüs Ucu Yarası (diş çıkarma sonrası)

Göğüs ucu yarası diyince genellikle akla yeni doğum yapılan dönem kısaca lohusalık geliyor.

Bebeğin tam memeyi tutaması,yanlıs emzirme,annenin emzirmeye alısması vs gibi etkenler nedeniyle birçok annenin yaşadığı bir süreç bu. Bende bu dönemi yaşadım. Hatta blogda bununla ilgili yazmış ve önerilerimi belirtmiştim. Yeniden başıma gelebileceğini asla düşünmemiştim. Terzi kendi söküğünü dikemez derler ya sanırım yaşadığım tam da buydu.

Nisa 14 aylık olmuş diş sayısı 6 olmustu. Bu sefer yasadığım çatlak, yara gibi basite indirgenecek seviyede değildi. Anneliğe dair en mutlu olduğum anlardan biri bebeğimi emzirmek iken emzirme anı geldiğinde ağlıyor bağrıyor can çekişiyordum.

Ve çevremdeki herkes Hazal kendine eziyet ediyorsun artık memeden kesmelisin diyordu. Bu şekilde olmamalıydı biliyorum. Ancak memeden kesmek de istemiyordum. Bu sefer işim daha zordu. Yenidoğan döneminde 3-4 gün emzirmeyip süt sağarak biberon ile beslenmişti Nisa bende kremler, bal mumu va derken tedavi etmiştim. Ama Nisa artık büyümüş ve biberon asla almıyordu. Emzirmeyi 1-2 kere erteleyebiliyor ancak bikaç saat oyalayabiliyordum. Bu şekilde bir iyileşme olmuyor sürekli başa sarıyor, her emzirme sonrası yarıklarım daha da derinleşiyordu. 

Instagramda gümüş göğüs kapağı reklamları görüyordum. Ancak çevremde kullanan kimse yoktu. Soramıyordum ve çoğu önyargılı kişi gibi evet böyle bir ürün var herkes memnunum diyo ama gerçekten de öyle mi? diye düşünmeden edemiyordum. Çünkü maddi açıdan da pek ucuz sayılmazdı. Emzirme ve yarık döngüsü devam edip ağlamalarım ve çektiğim acı arttıkça bir gece sanırım saat 3 falandı girdim ve web sitesinden sipariş verdim. Çünkü artık son çare idi. Bu da olmazsa memeden kesecektim Nisa’yı. 

Sipariş verdiğimde bile çok da ümitli değildim açıkça söylemek gerekirse. Nisa’yı memeden kesmemek için bütün alternatifleri deneyeyim diye kendi vicdanımı rahatlatmaktı aslında amacım.

Taa ki silverette mucizesi ile tanışana dek!! 

O da ne ? gerçekten geçiyordu. günden güne iyileşiyordu. Ve ben Nisa’yı memeden kesmeyecektim. Yaşadığım mutluluğun tarifi yok. 

Bu acıyı bu sorunu yaşayan tüm anneler şiddetle tavsiye ediyorum. Benim görmeye bile tahammül edemediğim bu yarıklarım mucizevi gümüş kapaklar ile geçtiyse gerçekten iyileştiremeyeceği birşey yok 🙈 

Sipariş vermek isteyenler @silveretteturkiye hesabından ya da www.silveretteturkiye.com dan bilgi alabilirler.

Emzirin gitsin 🙏🏻 Sağlıkla büyüsün minikler🤗💕