Neylin’in favori listesi

1,5 yıllık annelik deneyimimde aldığım birsürü gereksiz ürün tabikide oldu 😂🙈 Ama bugün size onlardan değil de benim en çok işime yarayan ürünlerden bir liste yapmak istedim. Özellikle anne adaylarının ve yeni annelerin işine yarar diye düşünüyorum 👍🏻 

✅Earth Mama Angel Göğüs Ucu Kremi: 

Başka hiçbir krem almayın hamileliğinizin 35. Haftasından itibaren yenidoğan dönemine kadar sadece bunu kullanın derim. Organik olduğu için bebeği rahatça emzirebiliyorsunuz ve çok yumuşak bir yapısı var göğüste kalıp gibi kalmıyor. Benim yenidoğan döneminde hiç göğüs yaram olmadı ve sadece bu kremi kullandım. 

✅ Süt Çayı: 

Ablamın tavsiyesiyle doğum yapar yapmaz eşim bana “Arifoğlu aktar mağazasından”özel süt çayı karışımı yaptırdı. Onların emziren anneler için özel hazırladıkları çay var, hem tadı güzel hem de benim çok işime yaradı hiç süt eksikliği sorunun olmadı. İlk 6 ay günde iki kere sonraları 1 sene boyunca her sabah içmeye devam ettim. Tadı diğer süt çayları gibi şekerli olmadığı için rahatlıkla içebilirsiniz. 

✅ Yan Yatırma Yastığı: 

Özellikle yenidoğan döneminde kafa şekli gelişimi için bebeğinizi her iki tarafa eşit şekilde yatırmanız gerekiyor. Bu yastık hem bebeğinizi destekli olarak yan yatırıyor hemde sizin bebeğinizi hangi yönde uyuttuğunuzu unutmamanızı sağlıyor. Ben uzun süre kullandım ve çok memnun kaldım. 

✅Kipling Anne Çantası: 

Ben pusete asılan ve çok gözlü olandan aldım ve hergün kullanmaya devam ediyorum. Hem yıkanabilir olması hemde dayanıklı olması benim işimi baya kolaylaştırdı. 

✅Fisher-Price Üçü Bir Arada Salıncak:

 Rayan’ın en favori ürünü diyebilirim. Yenidoğandan itibaren 15. Ayına kadar hergün kullandık. Artık içine pek sığmıyor sığsa sallanmaya devam ederdi ☺ özellikle uyku eğitimi verirken ve emzirmeyi bırakırken çok işime yaradı. 

✅ Vulli Sophie The Giraffe Diş Kaşıyıcı: 

Rayan 4-8 ay döneminde bu diş kaşıtıcıyla bütünleşti diyebilirim. Bütün fotoğraflarında elinde bu diş kaşıyıcı var okadar sevdi ki kullanmaktan şekli değişti 🙈☺ Sadece bu diş kaşıyıcığı kullandım ve çok memnun kaldım. Diğerlerine göre biraz maliyetli ama doğal olduğu için buna değer diye düşünüyorum 👍🏻

✅Philips Avent Buharlı Pişirici ve Blender Wasabi: 

Bu ürün benim Rayan için aldığım en iyi, en kullanışlı ürün. 6. Aydan itibaren hemen hemen hergün kullanıyorum ve inanılmaz memnunum. Tatilde otelde bile kullandım. Hamilelere yeni annelere şiddetle tavsiye ederim. 

✅ Chicco Termal Biberon ve Mama Termosu: 

Biraz büyük ama özellikle seyahatler için çok uygun. İçine iki kap yemek sığıyor ve çok uzun süre ısısında koruyor. Özellikte ben otel tatiline giderken içine 2-3 günlük et koyuyorum buzluk olarakta kullanıyorum ☺

✅ Baby On The Go: 

Bu ev patiğini özellikle kış döneminde evde hergün kullandık. Hem kaydırmaz olduğu için güvenli hemde dayanıklı. Ev için mutlaka tavsiye ederim. 

 

Eveeeet işte bunlar benim en beğendiğim ürünler.. Umarım tecrübem sizinde işinize yarar 😊