Bebek Alışverişinde Gereksizler Listesi

Bebek alışverişi; bitmek bilmeyen, acaba eksik bişey var mı diye kendimizi sürekli sorguladığımız, ala ala bitiremediğimiz eşyalar listesi.

Daha önce hamileyken neler almalıyız ve ek gıdaya geçerken neler almalıyız diye yazılar yazmıştım. Bu sefer aldığım ama bebeğime hiç kullanmadığım veya arkadaşlarımın tavsiyesi ile bebeğime hiç almadığım ürünleri size listeleyeceğim.

 

  • sterilizatör: hem evde yer kaplıyor hem de aynı şeyi tencerede su kaynatıp yapbiliyorsunuz. Almayın❌

 

  • alt değiştirme minderi: heryerde alt değiştireceksiniz. yatakta,koltukta,halıda bu nedenle alt değiştirme örtüleri fazlasıyla işinizi görecek ve kullan at olması sebebi ile daha çok iş görecektir.

 

  • fonksiyonlu mama sandalyesi: tabiki her bebek farklı ancak bu güne kadar mama sandalyesine uyuyakalıp bebeğini yatıran anne hiç duymadım ben. bir ton para verip bende fonksiyonlu bir mama sandalyesi almıştım. Ancak çok büyük oldukları için bebeğin hareketlerini kısıtlaması sebebiyle kızım hiç sevmedi.Özenerek aldığım mama sandalyesi depoya kalktı uygun restoranlarda hep kullandığımız ikedan aldığımız mama sandalyesini kızımız pek sevdi.(temizliği çok kolay ve evde de az yer kaplıyor.) evde artık onu kullanıyoruz kızım da severek artık oturuyor. 

 

  • Biberon alışverişi: biberon tabi ki almalıyız bu net. ama çeşit çeşit desen desen marka marka değil elbette🙈 ben yaptım! siz yapmayın ❌ kendi kızımdan örnek verecek olur isem; tek bir markanın biberonunu aldı ve kullandı ama ben hamileylen ay bunun da rengi cok tatlı ay bunun da şusu çok şirin diyerek biberon koleksiyonu yapmıştım. ne gereksiz ve ne kadar masraf. önerim 1 adet alın ve bebeğiniz şayet onu severse o markaya devam edersiniz.

 

  • Avent termos çanta:  çok heveslenerek almıştım ancak çanta hem sıcak/soğuk tutmuyor ve iç haznesi cok ürün koymak için elverişli değil. Bebek çantanızda gereksiz yer kaplıyor anlayacağınız almayın.

 

  • Dönence: öncelikle uyku eğitimi vereceğimiz zaman tüm uyku eğitmenlerinin bize ilk söylediği şey sadeleşmek. Bebeğimizin odasındaki dikkat çekecek şeyleri kaldırmak. Dönence de bunların başında geliyor. Bebeğiniz yatağında yatarken hemen tepesinde oyuncaklı ve müzikli bir dönence olması uyku açısından pek hoş olmuyor. Ancak dönencelerin bebekleri oyaladığı ve keyif aldığı kesin. Bu nedenle dönence yerine oyun halısı almanızı öneririm.