Hazal’ın Favori Listesi

Bugüne bugün 20 aylık anneyim benimde olsun bir listem diyerek yola çıktım bu yazı için.. Annelik denen şey dünyanın en güzel hissi.. Hiçbirşey bilmeden çıktığın yolda minik yol arkadaşın sana öyle şeyler katıyor ki.. Şimdi sizlere Nisa 20 aylık olana dek kullandığımız en önemli ürünleri yazıyorum.
1-Baby Shusher
O benim en iyi arkadaşım.O benim hayat kurtarıcım.O olmadan asla. Shhhh sesi çıkaran bir aletin hayatımda bu kadar önemli bir yeri olacağını deseler güler geçerdim. Ama anne olun bi görcem ben sizi o zaman 😝
2-4mom mamaroo anakucağı
En başından beri sallamaya karşı bir anne olarak. Başlığı görenler aaa 4mom almış bide sallamıyorum diyor dediniz dimi? Sallanmayanını aldım. Titreşim özelliği sayesinde bebeğinizin gazının çıkmasına yardımcı oluyor. Nisa 5 Aylık olana kadar kullandık. Nisa emeklemeye başlayınca kaldırmak zorunda kaldık.
3-Ikea Mama sandalyesi
Ben de her anne gibi aman en iyisi olsun aman en fonksiyonlusu olsun aman şöyle böyle diyip kocamaaan bir mama sandalyesi aldım.(güzel de bi ücret ödedik) ama sonra ne mi oldu Nisa içinde kayboldu oturmadı istemedi. Ve kocaman mama sandalyemiz sadece üzerine bişeyler koyduğum mutfak objesi haline geldi. Sonra düşündüm mama sandalyesi fonksiyonlu olsa nolur olmasa nolur gidip ikeadan gayet makul fiyatlı olan mama sandalyesinden aldım. Kızım da sevdi oturdu yemeğini de yedi. Kızım mutlu ben mutlu.
4-Pilsan Oyun Alanı
Bebeğinizin kendi kendine oyun oynayabilmesi çok güzel bi durum. Buna alıştırmak biraz zor olsa da alıştıktan sonra kendisi herşeyi yapınca size pek ihtiyacı kalmıyor. Sizlerde çaktırmadan kapıdan izliyorsunuz. Oyun halısı da bu açıda iyi bir seçenek ancak bebek hareketlenmeye başladıktan sonra “güvenli alan” halinden biraz çıkıyor. bu yüzden oyun çitini eğer yerinizde müsait ise almanızı tavsiye ederim. Nisa oyun çitini çok uzun süre kullandı. Çit sayesinde sıralamaya başladı.
5-Korbell Bebek Bezi Çöp Kovası
Sizlerde çöp atmaktan ve kokan bezlerden rahatsız olmaya başladıysanız ve yerinizde müsaitse eğer tavsiye edebileceğim bir ürün. Asla koku dışarı vermiyor bebeğiniz uyuduğunda da gün boyu biriken bezlerini tek seferde çöpe atıp bez kokusu tantanasından kurtulabiliyorsunuz.
6-Mymini kolluk
İlk başta almadım bende. Hepimiz bu kolluklarla mı büyümüştük? Bizim zamanımızda bu kolluklar mı vardı canım ? Ancak hepimizin küçüklen taktığı o kollukları takınca Nisa su yuttu ve bir daha taktırmadı ve su dan korktu. Tekrar sokma çabalarımız oldu ancak Nisa asla istemiyor ve sürekli ağlıyordu. Evet pahalıydı ancak “herşeyi” denemeliydik. Mymini kolluklardan sonra bizim ufaklık havuz/deniz delisi oldu. Artık kendi kendine yüzüyor.
7-Avent wasabi
Amaan ne gerek var tencereye koyulan buhar aparatıyla da aynı şey oluyor. Ya da herşeyi de buharda mı yapıcaz illa biz öyle mi büyüdük diyen anneler tabi sizde haklısınız.Bende tıpkı sizin gibi hemen almadım bu ürünü.Ama bikaç kez kızımın yemeklerini dalıp yakınca ve o buharlı tencerenin altındaki su bitip tencere yanınca dur dedim Hazal direttin de bence artık almalısın.Hemen gidip aldım ve daha önce neden almadım diye söylenip durdum.Hem pratik,hem güvenli hem de çok daha lezzetli yemekler miniklere:)
8-Skip-hop mama termosu
Mama termosu ek gıdaya geç anneler için bir ihtiyaç.Bu noktoda en önemli şey gerçek anlamda ısıyı uzun süre muhafaza etmesi kuşkusuz. Skip-hop beni hiç yarı yolda bırakmadı.Bebeklerinizin mamalarını gönül rahatlığı ile bu termosa koyup dışarı çıkabilirsiniz.
9-Slip-stop kaydırmaz patik
Deniz havuz kum heryerde işe yarıyor. Deniz sonrası ayakkabı yerine çimlerde oynarkende kullanıyoruz. Gerçekten kaydırmıyor.
10-Mİma Xari Bebek Arabası
Listenin sonu yol arkadaşımızla olsun dedi . Her nekadar katlayıp arabaya koyarken her defasında söylensem de. Bizim vazgeçilmezimiz biricik bebek arabamız.İyi ki seni seçmişiz Mima. Bebek arabamıza dair detaylı yazmıştım okumak için tık tıkk. http://4momformoms.net/hamilelik/bebek-arabasi-secimi-mima-xari/
Favori listem dışında bu tarz birkaç yazım daha oldu.
Ek gıdaya geçerken alınması gerekenler listem için : http://4momformoms.net/ek-gida/ek-gidaya-geciyoruz-bebegime-neler-almam-lazim/
Hamile anneler bebek alışverişinde alınması gerekenler listem için:http://4momformoms.net/hamilelik/bebekalisverisi/
Ve hepimizin başına gelen neden aldım ki bunu dediğimiz gereksizler listem için: http://4momformoms.net/hamilelik/bebek-alisverisinde-gereksizler-listesi/
Bir sonraki yazımda görüşmek üzere.
Sevgiler 🙂