Anne Olunca Anladım

Hepimizin hayatı boyunca en sık duyduğu cümlelerden biri şüphesiz ki anne olunca anlarsın veya türevi cümlelerdir.(anne ol göreceğim ben seni, çocuğun olsun anlarsın beni..) Ve annelerimiz bu cümleyi kurduğunda geneleme yapacak olursam eğer hep off anne ya diye sitem ediyordum. 13/01/2017 – 09.05 ve bu sefer ben anne oldum. Bugüne kadar anneme offladığım her an için üzüldüm. Sonra anneme hep şu cümleyi kurdum. Anne oldum artık daha başka seviyorum seni. Annelerinizin kıymetini bilin diyerek başlamak istiyorum bu yazıma. 

Gözümden sakınıyorum derdi bana hep o da ne ? off anne ya !! Çünkü en iyi hep biliriz dimi ? yok işte o öyle değilmiş. Uyuyor ya hani özlüyorum çok. Yaramazlık yapınca kızıp bağırıyorum ya hani sonra masum masum bakınca kendime kahrediyorum. İçim içimi yiyor resmen. Neden yaptım diye. 

Sana güveniyorum dışardakilere güvenemiyorum derdin. off anne ya !!  ya bişey olsa sana. Senden ayrı kaldığım her saniye sesin kulağımda. Dışarda, parkta, bahçede sen keyifli kahkahalar atarken bile tetikteyim bişey olmasın sana annesinin kuzusu…

Aklım sende kalıyor dikkat et kızım derdin okula/işe giderken. off anne ya !! Şimdi senden ayrıyım Anne olunca anlarsın, gerçek sevgi ne demek,aşk ne demek, özlem ne demek anlarsın. Bazen büyüdü diye üzülürsün. Kucağında biraz daha dursa öpsem koklasam sarsam doya doya dersin.

Birlikte geçirdiğin her an şükürlük.

Anne oldum anladım annem.. Değerini, kıymetini, sevgini herşeyini. Hani hep aynı kokuyosun ya annem. Huzur buluyorum kokunla🙏🏻 Şimdi bende anne kokuyorum annem.. Ben de anne oldum canım annem.. Artık sadece senin değil benim de günüm bugün annem.. 

Tüm annelerin anneler günü kutlu olsun.. Allah isteyen herkese nasip etsin bu duyguyu.. Yaşasın anne olmak 🙈