Bebek Arabası Seçimi-Inglesina Trilogy

Rayan için araba seçimimiz “Inglesina trilogy” oldu ve doğduğu ilk günden beri aynı arabayı kullanıyoruz..

Bu arabayı hem sevdim hem sevemedim 🙄🙈 Şimdi size bana göre iyi ve kötü olan özelliklerini tek tek yazıcam..Seçim yaparken yeni anne adaylarına umarım yardımcı olur 😊

Önce iyilerden başlıyorum.. 

📍Hafif olması özellikle sürekli dışarda olan bir anneyseniz baya iyi bir özellik.

📍Kolay açılıp kapanıyor olması bagaja koyarken çok büyük kolaylık sağlıyor. Özellikle belinizde herhangi bir problem varsa böyle bir araba seçmenizi öneririm. 

📍Baston tipli olduğu için ilerde ekstra bir araba almanıza gerek kalmıyor. Rayan iki yaşında ve hala rahatlıkla kullanabiliyoruz başka bir araba ihtiyacı hissetmedim.

📍Kilo taşıma kapasitesi yüksek olduğu için uzun vadede rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

📍Kış aylarında çok işinize yarayacak olan bacak koruma aparatı arabayı alırken içinden çıkıyor. Başka markalarda olduğu gibi ekstra bir ücret ödemiyorsunuz.

Olumsuz özelliklerine gelince; 

📍Araba sürerken sanki sarsılıyormuş sağlam değilmiş hissi veriyor.

📍Ben arabayı 2016 senesinde Rayan’a hamileyken almıştım. Ozamanki modelleri hep baston tutuştuydu. Alırken hiç aklıma gelmedi ama sonra kullandıkça arabayı tek elle süremediğimi farkettim. Bu durum beni baya zorladı. Örneğin hem telefonla konuşup hem arabayı itmekte zorluk çekiyorum. Ama 2017 de değişen modelinde artık tutuş kısmı baston değil sanırım o özelliği değiştirmeleri iyi olmuş 👍🏻 

📍Üst tentesi zaman zaman takılıp açarken zorluk çıkartabiliyor, ama birkaç denemeden sonra hemen normale dönüyor 🙂