Denizle ilk tanışma 👶🏼🌊🏊🏼‍♂️

Sizden gelen istekler üzerine,tam da deniz mevsimi yaklaşırken bebekleri suda hangi aparatlarla yüzdürmeliyiz onla ilgili bilgiler vermek istedim. 

Geçen yaz benim Rayan için tercihim “Swimtrainer yüzme simiti” oldu. 

Neden bu modeli seçtim ?

Çünkü; uzun yıllardır çocuklara yüzme dersi veriyorum ve sudan korkan çocukların çoğu suya paralel durmayı öğrenemeyen çocuklar. Hep kolluk,simit vs takarak suda dikey durmayı öğrenmişler ve doğru yüzme pozisyonuna gelmek onları ürkütüyor. Yüzlerine su geleceğini, burunlarından su kaçacağını boğulucaklarını hissediyorlar. Eğitmen olarak önce bu korkusunu yenmek,sonra yüzme öğretmek zorundasınız ki bu da işi uzatıyor ve çocukların motivasyonunu düşürebiliyor.

Bu simit diğerlerinin aksine suya paralel durmayı öğrettiği için benim tercihim oldu. Bebek tamamen yüzme pozisyonunda, hatta ayak bile çırpabiliyor. Bu; hem suya doğru bir şekilde alışması hem de bacak kaslarının çalışması, güçlenmesi anlamına geliyor.. 

Hem anne hem de ilerde Rayan’a yüzme öğretecek kişi olarak daha ne isteyebilirim 🙂 

Diğer bir soru ise bebekleri suya mayo mu yoksa mayo bezle mi sokmamız gerektiğiydi..

Ben geçen yaz Rayan’ı önce mayo bezle soktum ama çok rahatsız oldu. 

Çünkü o bez suda şişti ve zaten suya zor alışan bir bebek olduğu için o şişkinlikten pek hoşlanmadı. Sonra bir kere çıplak soktum ve daha mutlu olduğunu gördüm:) Aslında çıplak sokmak istemiyordum ama Rayan’ın suya kolay alışması benim için çok önemliydi ve bunun için her engeli aşabilirdim.😇  Sonra bezi onun için aldığım şişme havuzda oynarken taktım ve denizde tamamen çıplak yüzdürmeye başladım.🤭😊 Sizde bebeğiniz o şişkinlikten hoşlanmazsa tuvalet saatlerine dikkat ederek çıplak yada sadece mayoyla suya sokabilirsiniz 👍🏻 

İyi tatiller dilerim ☀